Satış Satış

Satış

Ana Sanayi - Orijinal Ekipman

Bilen A.Ş. satışlarının en büyük bölümü yurtiçi ve yurtdışı ana sanayi müşterilerine orijinal ekipman tedarikinden oluşur. Otomotiv, askeri araçlar, iş makinaları, traktörler ve jeneratörler için yapılan parça üretimleri, Bilen'in kuruluşundan bugüne yurtiçi ve yurtdışında bir orijinal parça üreticisi olarak tanınmasını sağlamıştır.

İhracat

Bilen'in yurtdışı satışları 1990'lı yıllardan itibaren gelişme göstermeye başlamıştır. Sürekli iyileşme ile beraber bugün toplam satışın %30’luk kısmı direkt ihracat olup endirekt ihracat düşünüldüğünde bu oran %50’lere yaklaşır.

Özellikle askeri araç, tarım ve iş makineleri gruplarında küresel firmalara OEM tedarikçi olarak çalışmakta olan Bilen, bazı parçaları  Ar-Ge bölümünde kendi çalışmalarıyla geliştirerek müşterilerin kullanımına sunmuştur.

Bilen'in başlıca ihracat pazarları arasında İtalya, ABD, Brezilya, Almanya, Belçika, İngiltere, İsveç ve BAE sayılabilir.

Aftermarket ve Orijinal Yedek Parça

Aftermarket satışları, ağırlıklı olarak binek araç, ağır vasıta ve iş makinesi parçalarında yapılmakta olup, toplam satışların yaklaşık %12'lik kısmını oluşturur (2016 rakamlarına göre). Aftermarket satışı, Bilen'in kendi personeli ve dağıtım araçları ile Türkiye'nin her bölgesine periyodik turlarla yapılmaktadır. 

Bu satışların içinde, her marka ve model binek ve ticari araçların yetkili servislerine tedarik edilen orijinal yedek parçalar önemli bir yer tutmaktadır.

Kopyalanamaz © 2017 | Bilen Egzost San Tic. A.Ş.