Haberler Haberler

Haberler

 • Aftertreatment Temizleme Sistemi web sitesi yayında - 17/04/2021

  Binek veya ticari tüm araçlarda bulunan katalitik konvertör, dizel partikül filtresi, ve SCR gibi sistemler, zaman içinde kurum, kül ve karbon kalıntılarıyla tıkanıp aracın motor performansını etkilemektedir. Serviste değişimi oldukça maliyetli olan bu parçaların, ekonomik yoldan tekrar kullanıma kazandırılması, içinin temizlenerek tıkanıklığının giderilmesiyle çoğu zaman mümkündür. Bu amaca yönelik olarak Bilen Ar-Ge bölümü tarafından, İTÜ işbirliğiyle tasarlanıp üretilen Troy All-in-One Aftertreatment cleaner, bir çok özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Konuyla ilgili daha fazla bilgi için : https://www.troyallinone.com/ 

 • Yatırımlarımız tüm hızıyla devam ediyor - 13/07/2020

  Bilen, pandemi sürecine rağmen yatırımlarına devam ediyor. Bu dönemde yeni idari bina inşaatına hız verilirken, yeni müşterilerin devreye girmesiyle üretimin artışına paralel olarak sac ve boru lazer kesim makinası, yüksek tonajlı CNC abkant pres ve kalıphane bölümü için CNC dik işleme tezgahı yatırımları yapılmıştır. Özellikle Temmuz ayı başında devreye alınan lazer kesim tezgahı, yüksek verimliliğiyle üretimin genel hızına hemen etki etmiştir. 

 • Salgın Döneminde Üretime Devam Ediyoruz - 21/05/2020

  Dünyada bir süredir gündemde olan Covid-19 salgınının başından itibaren firma olarak tüm önlemleri alarak çalışmaya devam ediyoruz. Personel eğitimleri, hijyen malzemeleri, önlemlerle ilgili çalışanlar ve ailelerinin bilgilendirilme çalışmalarımızı sık aralıklarla sürdürüyoruz. Farklı sektörlerden tüm yurtiçi ve yurtdışı müşterilerimizin ihtiyaçlarını kesintisiz sağlayabilmeyi bu dönemde kendimize hedef edindik. Personelimizin sağlığına öncelik vererek, fabrikamız çalışma saatleri, yemek – mola düzenlemeleri ve personel servislerinde çok özel önlemler aldık. Bu küresel pandeminin başından beri sürekli çalışan fabrikamızı kesintisiz açık tutmak için tüm önlemleri alıyoruz. Tüm Bilen ekibi olarak Covid-19 salgını konusunda üstümüze düşeni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.

 • IATF 16949: 2016 Belgesini aldık - 10/03/2020

  Bir süredir firmamızda devam eden kalite yönetim sistemi  belgelendirme süreci tamamlanmış olup, fabrikamız 06.03.2020 tarihi itibariyle IATF 16949:2016 belgesini almıştır. Bu belgenin alınması, tüm birimlerimizi gayretli çalışmaları sonucunda gerçekleşmiş olup, Düzce fabrikamızın sistem iyileştirme çalışmalarında en önemli kilometre taşlarından biri olmuştur. 

 • Üç ana sektörde pazar lideriyiz - 28/12/2019

  Bilen, 65 yıllık tecrübesi, teknolojik yatırımları ve üretim gücüyle, Türkiye’nin stratejik öneme sahip sektörleri Savunma, Tarım Makinaları ve İş Makinaları egzoz sistemlerinde 2019 yılını da Pazar lideri olarak tamamladı. Konusunun en eskisi olmanın getirdiği teknik bilgi ve eğitimi ön plana koyan yönetim stilimiz ile 2020 yılında bu başarıyı daha ileriye götüreceğimizden eminiz. Bir süredir özellikle bazı otomotiv ticari araç sektörü firmalarıyla devam eden çalışmaların son aşamaya gelmesiyle 2020 yılında OEM müşteri sayımızda ve iş hacmimizde artış bekliyoruz.

 • Hannover- Almanya Agritechnica 2019 Fuarı Katılımımız - 28/12/2019

  2019 Kasım ayında Almanya'nın Hannover kentinde gerçekleşen Agritechnica Fuarı'na katılımımızı başarıyla gerçekleştirdik. Traktör ve iş makinası üretici firmalarından gelen ziyaretçiler standımızda özellikle exhaust aftertreatment ve egzoz boru metal izolasyon (MEI) çözümlerimizle  ilgilendiler. Yine bir Agritechnica fuarını geleceğe yönelik olumlu görüşmeler ve teknik toplantılarla tamamlamış olduk. 447.000 ziyaretçiye ulaşan fuar, bu yıl da dünya tarım sektörünün ve yan sanayi firmalarının bir araya geldiği en önemli organizasyon olarak başarıyla tamamlandı.

 • 30 Nisan- 3 Mayıs arası İstanbul IDEF 2019 Fuarı'ndaydık - 03/04/2019

  Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının (TSKGV) yönetim ve sorumluluğunda 1993 yılından beri düzenlenmekte olan IDEF 2019 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'na katıldık. 30 Nisan – 03 Mayıs 2019 tarihleri arasında düzenlenen ve katılımcı firma sayısı itibarıyla dünyanın en büyük savunma sanayii fuarlarından biri haline gelen IDEF 2019 Fuarı sayesinde söz konusu sektörlerdeki teknolojik gelişmeler; heyetler, firmalar ve ziyaretçiler tarafından takip edilebilmektedir. Bu fuarda firmamız oldukça önemli iş bağlantıları ve geleceğe dönük önemli görüşmeler yapmış, yeni iş birlikteliklerine adım atmıştır.

 • 5S çalışmalarımız tam hızıyla devam ediyor - 03/04/2019

  Fabrikamızda 2018 yılında başlatılan 5S çalışmalarımız tam hızıyla devam ediyor. Tüm ekibi kapsamak suretiyle yürütülen çalışmalarda çok kısa sürede ilk 2 adım başarıyla tamamlandı. Her geçen gün biraz daha ilerleyen çalışmalar somnucunda ciddi oranda yer kazanılmış, gereksiz bir çok malzeme hurdaya ayrılmıştır. 5S çalışmalarımızın 2019 yılı sonuna kadar tamamlanacağını öngörüyoruz.

 • Hannover IAA 2018 Fuarı'ndaydık - 05/09/2018

  Hannover Fuar Merkezi'nde 20-27 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşen IAA Uluslararası Ticari Araç ve Yan Sanayileri Fuarı'nda Bilen, standıyla yer aldı. Sektördeki yeniliklerin sergilendiği, yeni ticari birlikteliklerin kurulduğu bu önemli fuarda, ülkemizin kendi konusundaki en eski ve köklü firması olarak Türk sanayiini en iyi şekilde temsil ettik. Yerli ve yabancı ana sanayi firmalarıyla geleceğe yönelik bir çok verimli görüşme gerçekleştirildi.

 • Agritechnica Hannover 2017 Fuarı'ndaydık - 18/10/2017

  Almanya'nın Hannover kentinde 2 yılda bir düzenlenen Agritechnica fuarı, 12 - 18 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştii. Dünya tarım sektörünün en büyük fuarları arasında gösterilen fuara Bilen A.Ş. bu yıl tekrar katıldı. En yeni tarım makinaları ve yeni teknolojilerin sergilendiği fuarda, Türkiye'nin tarım sanayiinde kendi konusunda lider firması Bilen, egzost ve bükümlü boru parçalarıyla standında  ziyaretçileriyle buluştu. 

 • Katalizatör ve Partikül Filtresi Temizleme Sistemi - 15/04/2017

  Tüm motorlu araçlar için geçerli EURO 5, EURO 6, Stage III-B ve Stage IV emisyon kuralları uyarınca, egzost sistemlerine entegre SCR Katalistler ve Dizel Partikül Filtreler uzun zamandır kullanılmaktadır. Bir süre sonra tıkanarak değişimi gerekli hale gelen bu parçalar oldukça maliyetli olduğundan, servislerde mümkün olduğunca temizleme yoluna gidilmektedir. Genellikle bilinçsizce yapılan bu temizliğin doğru kimyasallar ve doğru ekipmanla yapılmaması, daha ciddi arızalara davetiye çıkartmaktadır. TROY All-in-One yeni nesil temizlik sistemi, bu ihtiyaca cevap vermek üzere Bilen Ar-ge bölümü ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğiyle geliştirilerek 2017 İstanbul Automechanika fuarında görücüye çıkmış ve büyük ilgi görmüştür. Temizlik öncesi ve sonrası geri basınç ölçümü, sıcak ve soğuk ön yıkama, binekten ağır vasıtaya her araç tipine göre farklı yıkama programları içeren kontrol paneli, titreşimli yıkama özelliği, ve yıkama sonrası kurutma gibi kendine has nitelikleriyle Troy All-in-one, kendi alanında en iyi olma iddiasıyla tüm servislerin beğenisine sunulmaktadır.

 • Savunma Sanayiinde Uzmanlaştık - 07/03/2017

  Ticari hayatının büyük kısmını binek ve ticari araçta, son 10 yılını traktör, jeneratör ve iş makinası parçalarında uzmanlaşarak geçiren kuruluşumuz, bugün gelinen noktada, savunma sanayiine zırhlı araç üreten firmaların vazgeçilmez tedarikçisi haline geldi. Yalnızca yurtiçinde değil, yurtdışında da aynı konuda üretim yapan önemli üreticilerin tamamına yakını ile temasta olan firmamız, diğer sektörlerdeki gibi tasarımdan itibaren sürecin içinde çalışarak müşterilerimizin projelerine tecrübesi ve çözüm odaklı dinamik ekibiyle değer katıyor.

 • Büyük Çap Boru Bükümü - 11/03/2017

  Türkiye'de ilk defa CNC boru büküm makinası yatırımını 1988 yılında yapan kuruluşumuz, o günden bu yana boru bükümde teknoloji kullanımında çıtayı sürekli yükselterek yeni alımlarla makine parkını sürekli olatak geliştirmiştir. Son olarak 2016 yılının ilk çeyreğinde yapılan yeni yatırımla satın alınan 150mm çapa kadar paslanmaz dahil büküm yapma kapasitesine sahip boru bükme makinasıyla üretim yeteneklerimizi geliştirmiş olmaktan mutluyuz.

 • Automechanika İstanbul 2017 Fuarı'ndayız - 11/03/2017

  Automechanika İstanbul fuarı için geri sayım başladı. 6-9 Nisan tarihleri arasında Tüyap - Beylikdüzü'nde düzenlenecek sektörün en büyük fuarında camiamızla tekrar buluşmayı ve yeni iş birlikteliklerinin temellerini atmayı hedefliyoruz. Tüm dostlarımızı Tüyap Fuar Merkezi Hol 1, B100 nolu standımıza bekleriz. 

 • Aftertreatment Sistemi Çalışmalarında Sona Gelindi - 07/03/2017

  2018 yılında devreye girecek olan yeni yönetmeliğe göre tüm dizel motorlu yol dışı araçların, traktörler ve iş makinaları başta olmak üzere Stage 3B emisyon standartlarına uygun şekilde üretilmesi zorunlu hale gelecek. Bilen Ar-Ge departmanının son 1,5 yıldır üzerinde çalışmakta olduğu Stage 3B standardına uygun anahtar teslim aftertreatment sisteminde sona geldiğimizi duyurmaktan gurur duyuyoruz. Bilen Ar-ge bölümü tarafından tasarımı ve üretimi gerçekleştirilen sistemin tüm parçaları testlerden başarıyla geçmiş olup, sertifikasyon süreci beklenmektedir.

 • Kaynak Testlerinde Yeni Yatırım - 07/03/2017

  Fabrikamız bünyesinde yapılan kaynak prosesiyle ilgili bugüne kadar yapılmakta olan kaynak incelemelerine ek olarak, yapılan yeni ekipman yatırımlarıyla artık kalite laboratuvarımızda kaynak sertliği testlerini de başarıyla gerçekleştirip raporlayabilmekteyiz. Kalite Geliştirme bölümü bünyesinde bulunan kalite laboratuvarında, daha önceden de kaynak penetrasyonu, boya ısı dayanımı, kaplama kalınlığı, malzeme testleri, boru içi mikroskobik incelemeler gibi bir çok faaliyet yürütülmekteydi.

 • 2017 Yılı Hedeflerimiz Yüksek - 07/03/2017

  2016 yılında ülkemizde ve coğrafyamızda yaşanan tatsız olaylar sonrası 2016 sonu - 2017 başındaki belirsizlik dönemi, başta ekonominin gidişinden şüphe duymamıza yol açtıysa da, Şubat 2017 ortasından itibaren Bilen için kara bulutlar dağılmış görünüyor. 2016'ya göre yeni devreye giren projeler, yeni müşteriler ve artan taleplerle 2017 yılında vites büyütmeye başladık. Firmamıza ve büyük işler başaran kadromuza olan güven, 2017 yılında da kuruluşumuzun önünde yeni kapılar ve iş olanakları açmaya devam edecek gibi görünüyor.

Kopyalanamaz © 2017 | Bilen Egzost San Tic. A.Ş.