Çevre Bilinci Çevre Bilinci

Çevre Bilinci

Bilen çevre yönetim sistemi, ISO14001:2015  belgesiyle sertifikalandırılmış olup, geleneksel olarak doğaya, çevreye ve yeşile saygılı bir kuruluş olarak faaliyet gösterdiği tüm tesislerinde bu anlayışla çalışmıştır. Çevre düzenleme, ağaçlandırma ve atık yönetimi gibi çalışmalara her zaman önem vermiş, ekolojik sisteme her zaman aldığından fazlasını vermeye gayret göstermiştir.

Üretimde oluşan kaynak gazları, çalışanların sağlığı da dikkate alınarak, üretim alanı içinden emilerek ve filtrelenerek doğaya salınır. Bunu sağlayabilmek için kaynak işlemleri üretim alanı içinde ayrı bir bölüme alınmıştır. Çalışma ortamı bu açıdan en üst standartta tesis gereksinimlerini sağlamaktadır.

Kullanılan boya veya kaplamalarda insan sağlığına zarar vermeyecek yardımcı maddeler seçilmesine özen gösterilmektedir. Uygulamalarsonrası fabrika arıtma sisteminden geçen ve nihai olarak biriken kurutulmuş boya atıklarının bertarafı yetkin ve lisanslı kurumlar aracılığı ile sağlığa zarar vermeyecek şekilde yapılmaktadır.

Araçların doğaya saldığı gazları indirgeyen, Avrupa ve Dünya standartlarına uygun emisyon kontrol sistemleri konusunda Bilen Ar-Ge bölümü çalışmalarını sürdürmektedir.

Kopyalanamaz © 2017 | Bilen Egzost San Tic. A.Ş.